1 липня, православний світ відзначає день чудотворної ікони Богородиці «Боголюбської». Вона вважається однією з найдавніших образів Русі й була написана у 12 столітті на прохання князя Андрія Боголюбського.
Історія виникнення.
На початку 12 століття князь Андрій прямував в Суздальські землі у супроводі чудотворного образу Богородиці Володимирської. На під’їзді до міста Володимир, кіннота зі святинею зупинилася й стала як вкопана на місці.
Андрій разом зі священнослужителем довго молилися перед іконою та плакали. Для відпочинку князь попрямував у намет не припиняючи молитви й побачив таке сновидіння. Перед ним постала Діва Марія з сувоєм в руці та попросила побудувати на цьому місці храм Божий. Далі вона підняла до неба руки та почала молитися Ісусу Хресту, який благословив матір й все раптом зникло.
Андрій виконав прохання Богородиці й збудував кам’яний храм, де невдовзі створили монастир. На честь святого знамення, князь наказав іконописцям зобразити Матір Божу, як він її бачив.
Згодом Володимирську ікону перенесли в Успенській собор, а Боголюбська залишилась поряд з князем. На сьогоднішній день, вона знаходиться в Володимиро-Суздальському музеї.