24 січня — Феодосія Великого. Про що слід просити у святого кожній жінці

24 січня, православний світ відзначає день преподобного Феодосія Великого. Він народився в родині благочестивих християн, часто бував у церкві, де займався читанням та співами й мав ангельський голос. Феодосій постійно молився про допомогу в пошуку шляху до порятунку. Завдяки цьому побував на святих землях та зустрівся з святим Симеоном Стілітом. Святий усамітнився в одній з печер в Палестинській пустелі.

Це була та сама печера, куди прийшли Волхви, щоб вклонитися новонародженому Сину Божому. Феодосій жив в печері протягом 30 років, вів аскетичний спосіб життя та постійно молився. Через це до нього потягнулися люди з різних місць, щоб просити про духовне керівництво. Він приймав кожного й згодом печери стало не вистачати та Феодосій вирушив на молитву в пустелю, маючи при собі кадильницю та вугілля з ладаном. Коли він прийшов в певне місце, вугілля миттю загорілося та стало чути аромат ладану. Саме там святий побудував монастир, куди переселилися з печери інші ченці.

Під час сильного голоду в Палестині, Феодосій відкрив двері обителі для кожного. Однак, монастир не міг дати їжу та притулок всім, тому ченці почали виступати проти нових парафіян. Але, Феодосій невпинно молився, завдяки чому їжі постійно вистачало для кожного.

Також, святий вів боротьбу з єрессю, здійснив чимало чудес та мав дар передбачення. Помер святий в 105-річному віці.

Читайте також:   Різдво Пресвятої Богородиці — 21 вересня. Як правильно провести цей особливий день

Про Феодосія знали в кожному куточку світу. Навіть моряки молилися до нього під час шторму. При одній згадці його імені хвилі заспокоюватися. Кожен бандит боявся та поважав святого Феодосія. Перед смертю він оселився поряд з селом Марафон, де заснував монастир.

Традиції в цей день.

Через сильні морози в цей період, люди починали хворіти. Щоб покращити самопочуття та захиститися від хвороб, оселю на свято окурювали травами, які відганяли захворювання.

Якщо в будинку був хворий, перед сном його слід було замотати в натуральну шкіру та шубу, щоб зміцнити імунітет. Також, для поліпшення самопочуття ходили в лазню.

Зверніть увагу, як поводять себе домашні тварини сьогодні. Збуджені або агресивні — до тривалих морозів та сильних вітрів. Якщо собака є — до хвороби у когось з домочадців.

Не стрижіться та намагайтеся вчасно віддавати борги, інакше в дім прийде нещастя. Якщо корова не хоче виходити з хліва — до заметілі. Чим сильніше вона впирається, тим сильнішою вона буде.

Народні прикмети в цей день.

Вранці сніг — до сильного морозу ввечері.

Якщо висять бурульки — в наступному місяці потеплішає.

Залиште свій коментар ... ⤵️