5 травня — Світла середа. Що не можна робити в цей день та на що звернути увагу

5 травня, православний люд святкує Світлу середу. Обмеження, які були у Великий пост перестають діяти, дозволяється вживати яйця, м’ясні, рибні та молочні продукти. Але об’їдатися та зловживати алкоголем не бажано, з алкоголю дозволяється пити лише червоне вино.

У Великодній тиждень не можна скупитися. Потрібно бути щедрим, пригощати, частувати та давати милостиню бідним й нужденним. Щедрість повинна бути від щирого серця.

У Світлу седмицю небажано зневірятись та сваритись, бо за порушення, у найрадісніший для християн тиждень, можуть бути великі неприємності.

Працювати суворо забороняється тільки в перший день Світлої седмиці — Великдень. Заборона ця стосується здебільшого на роботу в будинку та на подвір’ї.

Читайте також:   Духів день 21 червня: що суворо заборонено робити на наступний день після Трійці

У ці Світлі дні, церква не благословляє походи на кладовище, вони не сумісні з тою радістю воскресінням з мертвих Ісуса Христа. Найближчим для цього день є Радониця. В давні роки люди вірили, що у Великодній тиждень померлі відвідують своїх живих родичів, тому обов’язково потрібно віддати їм дяку.

Церква не проводить у Великодній тиждень вінчання, панахиду та хрещення, щоб не відволікалися віряни від святкування Світлого Христового Воскресіння.

Залиште свій коментар ... ⤵️