8 лютого, православний світ відзначає день преподобного Феодора Студита. Він жив у 8-9 століттях й був освіченою людиною. Віряни знають його як візантійського письменника, церковного діяча, ченця та аскета. Коли святому було 22 роки, вони вдвох із дружиною пішли в монастир. Люди звертаються до святого за допомогою у зціленні від шлункових та грудних захворювань.
Традиції в цей день.
8 лютого наші пращури проводили обряди, щоб захистити оселю від нечистої сили та всілякого зла. В кожній кімнаті потрібно покласти сушену кропиву, будяк та горобину. Над віконними та дверними прорізами, за допомогою крейди, малювати хрестики. Всі кути в оселі окропити свяченою водою й над вхідними дверима вішають гілку ялівцю. В приватному будинку під поріг кладуть сокиру, щоб нечисть не ввійшла в дім.
За повір’ям, в цей день в оселю можуть прийти покійні родичі. Наші пращури вірили, що існує потойбічний світ, в якому й живуть душі всіх померлих. Іноді вони приходять зустрітися зі своїми рідними, які ще живуть на землі.
В скрутному становищі люди звикли звертатися за допомогою до своїх померлих родичів, особливо до батьків. Існують спеціальні замови та ритуали, в яких можуть використовуватися речі покійного, проте краще не проводити подібних обрядів, щоб не накликати неприємності.
Найкращим варіантом буде звернутися з молитвою до Господа та відвідати церкву. Всевишній все бачить та зможе допомогти у вирішенні складних питань.
Щоб душі померлих залишалися в спокої та не приходили в дім, відвідайте церкву на свято Федора, поставте свічку за упокій та замовте Сорокоуст.
Після сходіть на кладовище, влаштуйте прибирання на могилах та хрестах, подайте милостиню жебракам, а в церкву принесіть пряники, щоб пом’янути покійних. Вдома влаштуйте поминальну трапезу, за якою зберіть всіх рідних та сусідів.
Через це в народі свято називають Федором Поминальником.
Народні прикмети в цей день.
Корови весь день мичать — найближчим часом чекайте снігової бурі.
На небі блідий місяць — незабаром піде сильний сніг.