Наступають теплі дні й голодні кліщі полюють на людей. Коли стоїть суха та спекотна погода, вони трішки стають менш активними, а коли волого й похмуро, починають атакувати.
Де можна підчепити кліща.
Вони мешкають в сирому та вологому місці, а саме, в лісистій чи трав’яній місцевості, де зберігається висока вологість. Інколи кліщі оселяються на сонячних схилах, що поросли травою та кущами. А ще кліщі підлазять дуже близько до доріг, тротуарів та лісових стежок. У сосняках, де не росте трава, кліщів практично не буває.
В останній час збільшилась кількість постраждалого міського населення від укусів кліщів.
Кліщі починають проявляти свою активність у травні-червні в теплу сонячну погоду. В подальшому їх активність спадає, другий значно менший пік такої активності наступає з серпня по середину вересня.
На підстрижених газонах кліщі практично не живуть.
Як вберегти себе від кліщів.
Вдягайте на вулицю світлу одежу з капюшоном чи кепкою, довгими рукавами, а штани заправте в шкарпетки.
Для захисту намастіть себе репелентами.
Прийшовши з вулиці додому ретельно огляньте свій одяг та тіло: шию, пахви, пахову область, ліктьові й колінні згини, пупок та вуха.
Користуйтеся такими репелентами: ДЕТА наноситься на шкірні покрови чи одежу, перметрин тільки на одежу. Діють вони декілька годин. Після того, як ви декілька раз протрете взуття чи виперете одяг, засіб все одно залишається. Потрібно дотримуватись інструкції, яка дана на пакуванні. Обережно при використанні цього продукту на своїх дітях, уникайте попадання в очі, рот та руки.
На протязі двох годин кліщ може присмоктатися до вашого тіла, тому відразу потрібно прийняти душ — це знизить ризик укусу кліща.
Вони можуть потрапляти в дім на одежі, тому ретельно виявляйте їх. Для цього одяг покладіть в сушарку та виставте високу температуру на годину, це вб’є кліщів.
Якщо кліщ вкусив, що потрібно робити.
Зателефонуйте за номером 103 чи зверніться до медустанови;
Видаліть за допомогою зігнутого пінцета або хірургічного затискача. Захопіть пінцетом близько до хоботка, далі обережно підтягніть та обертайте його навколо своєї осі. Після 1-3 обертів кліщ відпускає, тоді його потрібно перевірити чи все витяглось, не залишилася там голова з хоботком.
Дуже важливо кліща при видаленні не порвати на частини, щоб не з’явилось запалення або не потрапив збудник хвороби у кров.
Але коли все ж таки голова відірвалась та залишилась у тілі, протріть це місце ватним тампоном, змоченим у спирті й видаліть голову простерилізованою голкою, як видаляли б звичайну скалку.
Не слід накладати на кліща, що всмоктався, пов’язки з маззю чи олійні розчини. Олія закупорить кліща, він загине та залишиться в шкірі. Коли проведете процедуру видалення, обробіть проблемне місце за допомогою йоду чи спирту. Накладати пов’язку не потрібно.
Будьте здорові!