Капусту, вважають, однією з найпоширеніших овочевих культур, тому її вирощують майже на кожній присадибній ділянці. Це досить невибаглива рослина, яка вимагає гарного догляду. Особливо, підживлення та поливу, починаючи відразу після висаджування капустяної розсади у відкритий ґрунт.
Ґрунт.
Капуста любить родючий, але не переносить кислого ґрунту. Він повинен бути вологим й мати гарну водно-повітряну проникність. Тому, не варто висаджувати розсаду капусти на важких та глинистих ґрунтах.
Терміни посадки.
Все буде залежати від кліматичних та погодних умов. Висаджують розсаду капусти в добре прогріту землю. Ранню капусту, яка здатна перенести невеликі заморозки, можна висаджувати під покривний матеріал.
Причини удобрювання ґрунту перед посадкою розсади.
- якщо земля на грядці виявиться кислою, розкисліть її вапнуванням;
- в землі може не міститися певного набору поживних речовин для того, щоб капуста повноцінно розвивалася;
- ґрунти, зазвичай, заражені патогенними мікроорганізмами та збудниками хвороб;
- висаджена розсада отримує при цьому стрес, тому, щоб процес адаптації пройшов швидко, її підживіть живильними добривами.
Оптимальний склад.
Капуста любить органічне добриво, тому покладіть його в посадкові ямки під час посадки в ґрунт.
В ямку покладіть 1 склянку перепрілого перегною та 2 ч. л. вапна, щоб розкислити ґрунт (якщо потрібно). Після внесення перегною в ямку, присипте його 5 см шаром землі, а потім приступайте до висадки розсади. Це потрібно зробити, щоб коріння рослини не отримало сильних опіків.
Особливий полив.
Після висадки полийте капусту марганцівкою слабким розчином, щоб захистити розсаду від чорної ніжки.
Правильно висаджена розсада капусти зможе забезпечити, в подальшому, щедрим врожаєм здорових та корисних качанів.