Перед тим, як висаджувати розсаду капусти у відкритий ґрунт, приготуйте передпосадкові ямки. У кожну ямку покладіть таку суміш: перепрілий перегній, яєчну шкаралупу 1 ст. л., деревний попіл 1 ст. л., суперфосфат 1 ч. л. та порошок гірчиці 1 ч. л.. Цю суміш використовують від личинок шкідників, які пошкоджують корінці розсади. Всі компоненти перемішайте, полийте гарячим розчином води та марганцівки. Як тільки ямки охолонуть, висадіть розсаду та замульчуйте її перепрілим перегноєм. Поливайте капусту на протязі 3-4 днів кожен день, а потім через 3-4 дні в залежності від погоди.
При загрозі заморозків, накрийте капусту дволітровими пляшками, зрізавши дно. Через 14 днів після посадки полийте розсаду наступною сумішшю: у 10 літрах води розчиніть азотне добриво 1 ст. л., норма витрати — 0,3 літри на одну рослину. Наступні 14 днів полийте сумішшю суперфосфату: замочіть у гарячій воді 2 ст. л., залишіть на 24 години, періодично помішуйте, бо суміш може загуснути, після чого розчиніть її у 10 літрах води та полийте рослини, по літру на кожний кущ. Далі наступні 14 днів полийте розсаду розчином коров’яку.
Один раз за сезон, для гарної зав’язі качанів, полийте рослини сумішшю бору та молібдену, а біля коренів посипте тютюновим пилком або деревним попелом.
Від гусениць капустянки, обприскайте настоєм з лушпиння цибулі й часнику, розвісьте навкруги пасинки з помідорів. Ще є один ефективний засіб: розчиніть у 10 літрах води 2 ст. л. гірчиці, додайте 1 ч. л. червоного чи чорного гіркого перцю та 1 ст. л. шампуню чи рідкого господарського мила.
Від капустяних метеликів: вбийте в землю кілочки, на кожний прибийте по стаканчику з-під йогурту та наклейте на них самоклеючу стрічку кольору смарагду.