Хоча в сучасні пралки можна класти не лише одяг чи взуття, але існує низка речей, які можуть стати непридатними після прання, спровокувати поломку і навіть стати причиною пожежі.
Список речей, які можуть нашкодити пральній машині, опублікувало видання МЕТА.
Натуральна шкіра
Шкіряні речі вимагають особливого догляду. Після циклу у пралці на таких виробах можуть утворюватися розтяжки, розводи та навіть тріщини. Найкращим варіантом буде ручне прання у ванній. Попередньо шкіру необхідно замочити на 30 хвилин у теплій воді, а вже потім приступати до повноцінного прання.
Одяг з хутром домашніх тварин
Ця проблема поширена у господарів пухнастих вихованців. Шерсть тварин досить важко відчистити, але після прання в машинці стан одягу може лише погіршитися. Ворс рівномірно розподілиться по речах, а також осяде в барабані і може засмітити фільтр пралки.
Рекомендується спочатку витрусити речі та почистити їх спеціальним валиком. Тільки після цієї процедури одяг можна завантажувати у барабан.
Купальники
Прання у машині досить негативно впливає на стан цього елементу гардеробу. При тривалому механічному впливі кісточки і бретельки бюстгальтера пошкоджуються об стінки барабану. Крім того, навіть новий купальник може сильно розтягнутися та втратити форму. Тому краще прати його виключно руками.
Ортопедичні подушки
Подушки з ефектом пам’яті категорично заборонено прати в машинці. Справа в тому, що вони складаються із спеціальної піни, яка може бути практично подрібнена при машинному пранні. Вони не тільки втрачають свої властивості, але й можуть стати зовсім непридатними для сну.
Більше того, такі подушки не підлягають навіть ручному пранню, адже це також пошкодить наповнювач. Рекомендується сухе чищення, а також провітрювання раз на три місяці.
Вироби з мікрофібри
Ще одна річ, яку краще не завантажувати у машинку. Мікроволокно може втратити унікальні властивості. Так як матеріал досить ніжний, краще прати його вручну. Але є кілька нюансів, які допоможуть досягти кращих результатів і не зашкодити речам.
Серветки або плед із мікрофібри необхідно на 8-10 годин замочити у теплій воді. Попередньо додавши туди мильний засіб. Після цього достатньо акуратно дістати та прополоскати.
Капелюхи, козирки та кепки
Може здатися, що у цих речей досить міцний каркас, який без проблем переживе прання. Але насправді тривалий механічний вплив досить руйнівний для головних уборів. Вони можуть втратити форму. Тому зазвичай їх перуть вручну і не віджимають.
Одяг з камінням чи бісером
Подібні прикраси можуть бути недостатньо міцно закріплені на речах, а також можуть зачепитися за барабан або інші речі під час прання. Це може призвести не тільки до пошкодження елемента гардеробу, але й спровокувати поломку пралки.
Речі, забруднені легкозаймистими речовинами
Якщо на вашому одязі є плями бензину, гасу або інших подібних речей – їх не слід завантажувати в машинку. Сильне тертя та статичний заряд може призвести до займання одягу, що призведе не лише до поломки техніки, а й може спровокувати пожежу.