Щоб виростити добрий урожай томатів, необхідно знати, що не любить ця культура.
Рекомендуємо ознайомитися, яких поширених помилок допускають садівники у вирощуванні цих плодів.
Добрива.
Якщо переборщити з азотними добривами, то плоди погано зав’язуватимуться. Якщо у вас земля багата на поживні речовини, в ній буде міститися велика кількість гумусу, і тому підгодовувати томати азотом не потрібно. Якщо грунт бідний, підгодуйте томати компостом або гноєм, що перепрів.
Холодна погода та вирощування в низинах.
Багато дачників припускаються помилки, коли висаджують томати в місцях з холодним і вологим повітрям. Це теплолюбні рослини, і потрібно знати, що коли температура опускається нижче 10 тепла – томати перестають рости, а при 5 тепла можуть загинути.
Тінь на грядках.
Томати не зростатимуть у тіні. Вони не будуть плодоносити і цвісти. Якщо ця культура отримуватиме достатньо світла ввечері та вранці, а вдень перебуватиме у тіні, то плодоношення значно збільшиться. Можна, щоб вранці на томати потрапляло сонце, а ввечері вони перебували в тіні.
Ґрунт.
Якщо в землі температура 16 тепла, томати не розвиваються. Рослини починають ставати синього відтінку та завмирають. При температурі нижче п’яти градусів тепла рослини гинуть. Посадку розсади варто проводити, коли земля добре прогріється, щоб вона не загинула. Такі температурні показники негативно впливають на розвиток та зростання томатів. Відійти від такого стресу допоможе лише час, та й то не завжди.
Висаджування томатів на тому самому місці.
Якщо не міняти місце посадки, то здобути хороший урожай не вдасться. Все тому, що томати висмоктують із землі всі корисні речовини. Так само після вирощування цієї культури, у землі можуть накопичитися патогенні мікроорганізми, що спричиняють хвороби.