4 листопада, православний світ відзначає день Казанської ікони Божої Матері. Даний образ вважається чудотворним.
З давніх-давен в цей день проводилося багато обрядів й люди пильно прислухалися до прикмет. 4 листопада вважається межею між закінченням осені й початком справжньої зими. Господарі вірили, що зібравши хороший врожай восени, необхідно чекати настання суворої зими. Якщо в цей день проллє рясний дощ, то необхідно очікувати швидкого початку зимового періоду.
Перекази свідчать, що в Казанську осінь ні в якому разі не можна відмовлятися від пропозиції вийти заміж. В цей день люди влаштовували урочисті й пишні весілля, бо передбачалося, що одружені молоді обов’язково будуть щасливими й багатими усе своє життя.
У випадку, коли молода жінка довго не отримувала пропозиції, необхідно було здійснити спеціальний обряд упродовж цього дня. Вона повинна була прокинутися до світанку й вирушити до березового гаю. Там потрібно було знайти березовий лист вкритий інеєм. Кожен день розглядаючи його з молитвами й вірою у серці прохати про швидке весілля та гарного майбутнього нареченого.
В цей день існувала традиція повністю розрахуватися по всім боргам. Вважалося, що це допоможе примножити дохід й позбавити господарів неприємностей у роботі.