Кілька дієвих порад, що зробити, щоб кури неслися круглий рік!

Домашні курячі яйця набагато корисніші ніж магазинні. В них міститься велика кількість необхідних людині поживних речовин.

Такі яйця з задоволенням вживають дорослі та діти, а ще їх можна дорого продати, бо вони користуються великою популярністю у багатьох людей, які харчуються органічними продуктами.

Доглядати за невеликим стадом курей в господарстві, не викликає великого клопоту. Однак, часто буває так, що вони перестають нести яйця або несуть дуже мало.

Причиною цього явища може бути неправильний догляд за птахами чи підібраний неправильний раціон харчування та температурний й світловий режим утримання їх.

В промисловому вирощуванні курей використовують збалансований корм, але з дуже великою кількістю хімічних домішок та ліків, щоб зберегти здоровим стадо.

Способи досягнення високої яйценоскості.

В домашніх умовах потрібно годувати їх не тільки сумішшю зерна, але й трав’яною та овочевою мішанкою. Також, потрібно давати ракушняк чи шкаралупу з яєць, що є джерелом кальцію, так необхідного для них.

Кури повинні завжди мати чисту й свіжу воду. Для цього потрібно розставити скрізь ємності з водою.

Часто їм набридають шкідники, які заводяться в пір’ї. Щоб цього не сталося, потрібно поставити ємності з піском та деревним попелом, в яких вони з задоволенням купаються, таким чином спасаючись від комах.

Читайте також:   Як прогнати слимаків з городу. Прості та дієві методи, городникам на замітку

Однією з основних страв в раціоні курей є зерно пшениці, яке повинно завжди бути у вільному доступі. Ранньою весною, коли з’являється молода кропива, її можна додавати до овочевих мішанок.

В період ліньки, який може продовжуватися кілька місяців, кури перестають нестися. Щоб пришвидшити цей процес, потрібно підтримати їх домішками з корисними вітамінами та мікроелементами. Тому, в раціон бажано додати листя капусти, суху чи свіжу кропиву, зелені городні бур’яни та гичку з буряків.

Також, корисним додатком буде крейда в шматках, ракушняк, а ще пророщене зерно, кісткове борошно та макуха. В період забою курей можна заготовити їхнє дрібне пір’я, яке також є джерелом кальцію й яке вони з задоволенням споживають взимку. З овочів їм подобаються сірі кабачки, гарбузи, кормові буряки та інші овочі. Картоплю ж потрібно відварити та потовкти з зерновими висівками й макухою.

Існує ще один, не мало важливий для несучості курей фактор — це температурний режим та освітлення в приміщенні, де перебувають пташки. Всередині курнику повинно бути сухо та тепло, не менше +4…+ 8°.

Залиште свій коментар ... ⤵️