Священик стояв в черзі до сповіді: те, що він побачив і почув, його вразило

Нещодавно я був свідком цікавих подій у черзі до сповідальниці. Слово «шок» не повністю передає те, що я відчув, спостерігаючи за людьми навколо мене.

Є прислів’я: чоботяр, а без взуття ходить. Подібно є зі сповіддю.Мені, священику, іноді потрібно викроїти часу, щоби прийти до сповіді. Найчастіше сповідаюсь у священика, з яким живемо в одному домі. Але час від часу, як звичайний католик, стаю у довгу чергу до сповіді і терпеливо чекаю.

Нещодавно, однак, я був свідком цікавих подій у черзі до сповідальниці. Слово «шок» не повністю передає те, що я відчув, спостерігаючи за людьми навколо мене.

Почнемо з самого початку. Це четвер, дев’ята ранку, найбільша церква в певному місті, і, крім того, перший четвер місяця. Я спокійно увійшов до церкви, сподіваючись черги до сповіді, і не розчарувався.

У рядок стало близько 20 людей, як тільки прийшов сповідник. Я приклякнув, помолився і поновив у пам’яті скоєні гріхи. Підійшов до останньої особи в черзі і став терпеливо чекати.

Проте уже за хвилю атмосфера стала якоюсь напруженою.Усі жадібно дивились в бік дверей, з яких мали вийти священики.
Деякі нервово крутили годинником і дивились вгору, шукаючись якогось орієнтиру. І от очікувана 9.02 – з’яявилися отці. Черга розбилась на декілька частин, а потім почалося.

Через натовп пройшлахвиля незадоволення, бо “я був першим, а ви взагалі тут не стояли”. За хвилю хтось, керуючись інстинктом і нетерплячістю почав створювати чергу з іншого боку, сповнюючи слова писання: “останні будуть першими, а перші останніми”.

Читайте також:   Давно не було такої погоди на Новий рік. По всій Україні очікують на сильні морози

Цього вже було забагато. Схвильовані каянники “кричали шепотом”, докоряючи. Натомість друга сторона поводилась так, наче нічого не сталось і дивуючись з того, як в храмі хтось має наглість звертати комусь увагу.

На щастя, були і ті, хто чемно уступив і вичекав ще декілька хвилин у дорозі за милосердям.

Чи така сповідь має сенс?

Присоромлений такою ситуацією, я почав розважати, аж раптом хтось штовхнув мене і сказав: “Зараз ти”! Дякувати Богу ніхто не поранився і вітражі вціліли. На серці лише залишився якийсь неспокій.
Ця ситуація змусила мене усвідомити декілька речей. По-перше, як сповідник, я не маю жодного уявлення, як виглядає ситуація за гратками сповідальниці. Скільки разів там лунають нецензурні епітети, а в серці збурується гнів. Досить того, що сама сповідь стресуюча, так іще й по дорозі до сповідальні можна добряче поповнити список гріхів.
Живемо у світі нетерпеливому, заздрісному і у запалі можемо дозволити собі йти через волю інших. По-друге, за мить до визнання гріхів умудряємось ще більше зробити наше серце кам’яним і образити ближнього.

Чи має така сповідь сенс? Чи зможе Ісус зломати наше фарисейство?

Сповідь – це не лише визнання гріхів, але й декларація свого наміру стати кращим, зробивши все можливе для поправи.

Залиште свій коментар ... ⤵️