8 грудня — святого Климента. Чому в цей день потрібно пропустити сніданок, а на вечерю зібратися всією сім’єю

8 грудня, православний світ відзначає день святого апостола Климента. Народився він в родині римлян й в дитинстві їм довелося подолати шлях від Рису до Афін. Подорожували вони на кораблі, який під час плавання, потрапив у катастрофу. Всі члени родини залишилися живими, але загубили один одного. Мати потрапила на один з островів Східного Середземномор’я, а хлопці в Іудею, де їх всиновили. Климент зростав у Римі, навчався наукам та оплакував зниклих рідних. Батько вирушив шукати матір та братів, вирішивши, що не повернеться, поки не знайде кожного з них.

Коли Клименту було 24 роки, він дізнався про пришестя Христа й був зацікавлений його вченнями та вирішив відправитися на схід. Чоловіку пощастило зустрітися з апостолом Петром, який провів над ним обряд хрещення та взяв в свої учні. Коли Петро подорожував, на його шляху зустрілися мати та батько святого й родина знову об’єдналася.

Згодом Климент очолив Римську церкву та став четвертим єпископом Риму. Коли почалося гоніння християн, святий потрапив у вигнання та опинився на каторжних роботах. Багато язичників пішли за святим та прийняли християнську віру. Коли імператор Траян почув про це, він наказав своїм людям вирушити в Херсонес, щоб зловити Климента. Його прив’язали до якоря й втопили в морі. Однак, молитви учнів змусили море відступити, так й знайшли тіло святого.

Після цього, море на один день відступало й всі бажаючи могли прийти та вклонитися святому, а хворі одужували.

Читайте також:   8 лютого — преподобного Феодора. День, коли можна захистити дім від усього злого

Традиції в цей день.

В цей день жінки пряли, шили, вишивали та майстрували.

На свято Климента, матері читають молитви святому, щоб діти мали сили пережити майбутню зиму.

Краще, в цей день, не виходити з оселі, бо вовки злі та голодні ходять поряд й нападають на людей і худобу.

Існує повір’я, що взимку прокидаються, так звані, Тріскуни. Вони люблять стукати по землі та гілках й бігати по полях, від чого з’являється холодний вітер. Тріскуни карають людей накликаючи на них хворобу, якщо ті скаржилися на холод та мороз.

Щоб день був вдалим, вставайте з ліжка на обидві ноги, а крокувати починайте з лівої. Починайте взуватися з правої ноги, щоб усі дороги та шляхи за весь день були вдалими.

Не можна співати перед сніданком, бо ввечері будете плакати.

Не вживайте страви з риби за сніданком, інакше може прийти біда.

За прикметою, розбита вранці чашка пророкує важкий день.

Не позичайте нікому вранці та ввечері грошей, інакше будете повертати їх, застосовуючи силу.

Перед сном не можна мести, щоб не позбавити родину достатку.

Народні прикмети в цей день.

На вулиці йде сніг – до вологого літа.

Півні співають рано, чекайте потепління.

Земля вкрита снігом — до гарного врожаю наступного року.

Залиште свій коментар ... ⤵️