Вирощування огірків непроста, але приємна робота. Результат завжди чудовий, бо вони щедро віддають врожай, якщо за ними добре доглядати. Є багато хитрощів по їх вирощуванню, завдяки яким можна збільшити врожай у кілька разів та розтягнути плодоношення до пізньої осені.
Але недосвідчені городники часто припускаються помилок у вирощуванні цієї культури, від чого втрачають врожай, а іноді навіть всю рослину.
Недоліки у вирощуванні та необхідні роботи.
- При загущеній посадці огірків, можуть з’явитися багато пустоцвітів.
- Через надмірну вологість ґрунту, квіти на огірках стають безплідними, тому на початку квітнення призупиніть їх полив.
- Тогорічне насіння огірків має низьку врожайність. Тому, перед висадкою в землю насіння прогрійте замочивши його на 30 хвилин в теплому розчині марганцівки, після просушіть та зберігайте протягом місяця в теплі.
- Нестача таких мікроелементів як калій та фосфор може затримати цвітіння огірків.
- Якщо відсутнє запилення, квіти та зав’язь огірків починають опадати. Причина цього може бути відсутність комах-запилювачів або дуже холодна погода. Для цього змахніть щіткою пилок з чоловічої квітки на жіночу.
- Через різкі перепади температури й вологості страждає зав’язь на огірках – вона починає засихати та опадати. В цьому випадку може допомогти мульчування землі під рослиною.
- Зав’язі гинуть через недостатнє живлення. Підживлюйте огірки не менше одного разу на 10 днів.
- Якщо на стеблі з’явилося дуже багато зав’язі, видаліть частину її та залиште не більше 25 плодів.
- Велика кількість в ґрунті мінеральних солей, холодна погода чи дуже слабка розсада, можуть призвести до затримки росту огірків. Підживіть їх комплексним добривом.
- Стебло внизу рослини може потріскатися через атаку шкідливих комах чи захворювання. Це можуть бути огірковий комарик чи вірус мозаїки огірка. Видаліть пошкоджену частину та обробіть рослину спеціальним препаратом.
- Нижнє листя іноді жовтіє через недостатнє освітлення чи сильне розростання. Вибирайте для посіву огірків освітлене місце та залишайте достатньо місця між рослинами.
- Пожовтіння листя може бути через недолік азоту. Виправте цю проблему підгодувавши її мікроелементами.
- Коли листя темне та стає ламким й жорстким — це може бути через надлишок мінерального добрива, гною та азоту в ґрунті. Збалансуйте підживлення рослини.
- Листя починає в’янути через засолення ґрунту, низьку температуру, слабке коріння чи полив холодною водою. Тому, поливайте огірки теплою водою температура якої має бути + 25 градусів.
- Огірки ростуть викривлені через недостатнє запилення при сухому повітрі та дуже високій температурі. Запилюйте квіти самостійно чи обприскайте розчином борної кислоти.
Дотримуючись цих простих правил, можна уникнути цих проблем:
- садіть рослини на відстані 30-40 сантиметрів один від одної;
- поливайте огірки водою температура якої має бути + 25 градусів;
- висаджуйте розсаду огірків в теплу погоду, при середньодобовій температурі +15 градусів;
- підберіть рослині збалансоване підживлення та своєчасно його вносьте;
- вибирайте самозапильні сорти, щоб не запиляти їх вручну;
- виявляйте вчасно хвороби та шкідників;
- контролюйте кількість зав’язі.
Залиште свій коментар ... ⤵️