Троянди полюбляє кожна жінка й звісно бажає, щоб вони квітли в літню пору якомога довше. За для цього потрібно приділити більше уваги трояндам восени. Пропонуємо ознайомитися з декількома головними порадами по догляду за цими чудовими квітами.
- Обов’язкова обрізка троянд.
Обрізку кущів троянди потрібно проводити за декілька днів до настання перших нічних заморозків. Обріжте всі пагони, які мають пошкодження та ті котрі засохли. Зверніть увагу й на молоді, що з’явились в кінці сезону та теж обріжте їх.
Після цього ретельно обірвіть з кущів троянди все листя. Таким чином вийде зберегти кущі троянди від розвитку гнилі, бактерій та шкідників.
- Обов’язкове підживлення мінералами та органічними добривами.
Важливим етапом є підживлення ослаблених кущів троянди восени після обрізки пагонів. Це допоможе підвищити опір квітів до морозів. Якщо осінь рясна на дощі, то підживлення можна здійснювати двічі за період. Проводити підживлення можна тільки тоді, коли троянди повністю відцвітуть.
Відмовтеся від азотистих добрив через те, що вони підвищують процес зростання нових пагонів та листків. Використовуйте суперфосфат, сульфат магнію, монофосфат калію, яєчну шкарлупу, лушпиння цибулі та деревну золу.
- Захисне укриття кущів.
Вкривають кущі троянди до періоду постійних мінусових нічних температур повітря в діапазоні від -10 до -15 °С, але ні в якому разі не до початку морозів, бо це може спровокувати появу нових пагонів та листя. Засипте кущ, попередньо нагнувши до землі, шаром тирси висотою приблизно 15-25 см та не забудьте прибрати її на початку весни.
Матеріал лутрасіл допоможе здійснити якісне укриття кущів троянди. В процесі укриття необхідно використовувати 1-2 шари матеріалу, в залежності від його щільності.