Як зменшити шкоду від кави без відмови від неї: 8 спецій, що нейтралізують негативний вплив кофеїну

Кофеїн у великій кількості негативно впливає на організм. Як зменшити цю шкоду без відмови від кави? Читайте в нашому матеріалі.

Функціонуєте виключно на кавовому паливі? Коли енергія на нулі, рука так і тягнеться за чашкою ароматного напою. Але за годину ефект закінчується, і знову потрібна кавова дозаправка.

З часом однієї чашки в день буде замало. А незабаром і третя не зайва. Так живуть мільйони людей, враховуючи, як швидко зростає обсяг споживання кави в різних країнах.

Перевищення індивідуальної дози кофеїну веде до виснаження нервових клітин, аритмії і зростання артеріального тиску.

До того ж, надмірне вживання кави призводить до розвитку остеопорозу. Кофеїн агресивно впливає на нирки і стимулює виведення кальцію з сечею. Звідси – збільшення ламкості кісток, які з віком і так стають крихкими.

Та й тонізуючий ефект кави під питанням. На думку деяких вчених, він викликаний не стільки його “чудовими” властивостями, скільки самонавіюванням. Шкоди від такого “палива” більше, ніж користі.

Однак змушувати відмовлятися від того, що ви любите ми не будемо. Обмеження теж працюють погано. Спробуємо зменшити негатівний вплив кави на організм. Додамо в напій спеції, які нейтралізують кофеїн, та й смаку йому додадуть незвичайного. Спробуйте – вам сподобається.

Кардамон

Кардамон додасть кави пікантний аромат, але і надасть м’яку заспокійливу дію і зміцнить шлунок.

Порада: додайте пару зерняток кардамону в каву.

Кориця

Кориця надає каві приємний солодкий присмак і має великий позитивний вплив на здоров’я. Вона знижує рівень глюкози в крові і скорочує “закісляется” ефект від дії кави.

Порада: корицю можна додавати під час приготування цілою паличкою або посипати нею готову каву в молотом вигляді.

Чорний перець

Перець має властивість очищати травну систему, стимулює обмінні процеси, сприяє кращому функціонуванню роботи шлунка і виведенню токсинів.

Читайте також:   Названо напій, який знижує ризик розвитку інсульту

Порада: додайте 2-3 горошинки у свіжозаварену каву.

Гвоздика

Гвоздика стимулює рух крові і знижує тиск.

Порада: додайте 1 зірочку в каву і дайте їй настоятися. Гвоздика містить ефірні масла, які наповнять напій ароматом, і знизить його шкоду для організму.

Імбир

Має заспокійливі властивості, знімає спазми і больові симптоми, використовується як стимулятор роботи травної системи.

Порада: досить під час варіння додати в каву маленький свіжий шматочок кореня або трохи порошку.

Колаген

Це не спеція, але додати в каву варто. Додавання колагену зробить каву кращою на смак, але дасть вам додаткові переваги.

Колаген допомагає зменшити запалення і біль у суглобах.

Порада: якщо ви насилу вставати з ліжка або відчуваєте біль при кожному кроці, спробуйте додати трохи колагену в вашу каву.

Какао

Це не перетворить вашу каву на гарячий шоколад – не хвилюйтеся, але допоможе зробити напій більш ароматним. Крім того, какао має ряд переваг для здоров’я, які включають зниження ризику серцевих захворювань.

Порада: трохи органічного какао-порошку в чашку кави додати не завадить.

Кокосове молоко чи вершки

Додавши кокосове молоко в чашку кави, ви отримаєте масу корисних жирів. Так, є корисні жири, і ваш організм в них потребує.

Порада: чайної ложки вершків, чи столової – молока буде достатньо.

Credits

Рецепт корисного капучино

Склад

  • 50 мл кокосового молока
  • 100-150 мл окропу
  • 3 ч.л. цикорію

Змішайте кокосове молоко і окріп в каструльці, поставте на вогонь, додайте цикорій, розмішайте і підігрійте, не доводячи до кипіння. Потім зніміть з вогню і прямо в каструлі збийте суміш капучинатором в густу піну.

Тож, експериментуйте, куштуйте і обирайте корисну каву, що буде вам смакувати і не шкодити здоров’ю.

Залиште свій коментар ... ⤵️