Сильний імунітет змусить віруси обходити вас стороною. А підтримати його можна простими народними методами, наприклад, приймаючи трави, доступні в будь-якій аптеці.
Про це у своєму Instagram розповіла нутриціолог Катерина Йенсен.
Спеціаліст з харчування запевнила, що всі перераховані нею трави можуть стати відмінним доповненням до основних заходів з підтримки імунітету: харчування, сон, вітаміни, фізична активність і так далі.
“Поговоримо про природні медикаменти, а саме – про трави, які допоможуть підтримати ваш імунітет? Пропоную список найбільш, на мій погляд, найбільш дієвих трав для підтримки імунітету в кращій формі”, – написала Катерина.
Ехінацея допоможе підвищити імунітет (фото: pexels.com)
Список трав для імунітету⠀
- Ехінацея (echinacea): має стимулюючу дію на імунітет (і тому не потрібно її пити, якщо у вас є аутоімунне захворювання!). Продається в краплях.
- Астрагал (astragalus membranaceus): традиційно використовується в китайській медицині і здатний запобігати вірусним захворюванням. Також допомагає одужати, якщо ви вже захворіли, бо активує ті клітини, які руйнують віруси, що потрапили всередину тіла.
- Родіола рожева (Rhodiola Rosea): регулює рівень кортизолу та мінімізує руйнівні ефекти під час захворювання.
- Куркумін (curcumin): протизапальний засіб, який також стимулює вироблення глутатіону. Глютатіон – це один з найпотужніших антиоксидантів, який до того ж допомагає в роботі печінки.
- Чорноплідна горобина (aronia, elderberry): потужний антиоксидант, який покращує живлення клітин, а також покращує якість крові, допомагаючи в роботі імунітету. Найкраще пити сік (по 30-50 мл на добу) або додавати її у всіх видах в смузі.
- Корінь валеріани (Valerian root): діє заспокійливо на нервову систему і покращує якість сну. Знижує стрес. Можна заварювати чай або приймати в капсулах (ввечері!).⠀
“Що стосується дозувань, рекомендую проконсультуватися з фахівцем. Або орієнтуйтеся на те, що вказано на упаковці”, – підсумувала нутриціолог.